E-mail: laznicka.miroslav@gmail.com

9.kolo - HC River Bowling : SPL

02.12.2011 17:41

9.kolo I.LIGY LH VM

Další z klíčových zápasů sezóny odehrálo SPL ve čtvrtek v podvečer na zimáku ve Velkém Meziříčí. Zápas to byl opravdu pikantní, střetl se první tým tabulky s třetím, a před zápasem je dělil pouze 1 bod. SPL chyběla řada opor v čele s Vášou Antonínem ml. a Peškem Tomášem, dohromady tedy chybělo 19 kanadských bodů, což je obrovská porce ,,práce,,. Divácká návštěva pro tentokrát nesplnila své očekávání, ikdyž čas na to byl parádní, ovšem den nebyl zcela vhodný pro návštěvu. Proto jsme začli před řídkou diváckou kulisou, která ovšem viděla obrovský příděl branek. Zvláště v prvních 8 minutách diváci ani hráči nevěděli co se na ledě děje. Ihned první střídání dostal Láznička Miroslav ml. parádní pas od Špatky Milana a střelou švihem mezi bruslemi beka vymetl horní růžek branky (1:0). Během další minuty skóroval navrátilec do sestavy. V prvním zápase ve 3.minutě vstřelil branku po překrásné akci po ose Vaněk Jiří, Lázniča Miroslav ml., Homola Martin, který sice sám proti golmanovi, ale v těžké pozici procedil puk mezi nohami brankáře hostí (2:0). Ihned další střídání hráči dluhé lajny udělali velký závar před brankou soupeře, po střele Hubeného Fratiška se puk zvláštně odrážel až doputoval k tyči, kde zrovna projížděl pozpátku Hošek Pavel a ten efektně posunul puk za brankovou čáru (3:0). Asi v 7 minutě zápasu, znova druhá lajna vytvořila tlak před soupeřovou brankou, a střelu Večeři Jaroslava dorazil do horního řůžku nechytatelnou střelou Váša Jiří ml. (4:0). Po této kanonádě SPL doslova přestalo hrát. Bruslení, napadání, a aktivita se blížili k bodu mrazu. Díky těmto okolnostem se soupeř oklepal, hru vyrovnal. Naštěstí máme za sebou jistotu v brance a to Kadlece Josefa st., který držel střelce soupeře na uzdě a udržel tak skóre v poločase na stavu 4:0. Druhý poločas jsme začli v oslabení o jendoho muže, které jsem však využili ke vstřelení 5 branky v zápase. Krejčí Vlastimil namazal Vaňkovi Jiřímu, který bombou propálil vše co mu stálo v cestě (5:0). Velkým soupeřem pro SPL nbyli tolik soupeři z Rivru, ale spíše vlastní drzost a zbytečné vyšperkovávání akcí. Nahrávek bylo opravdu ža moc a to vedlo k tomu, že soupeř ujížděl do nebezpečných brejků. Jeden takový proměnil a tak zkazil našemu brankáři radost z vychytané nuly (5:1). Pozbytek zápasu SPL ovládalo průběh, který byl v celku pohodový až na pár nevybíravých a úplně zbytečných zákroků soupeře. Radostín tak potvrdil formu v této sezóně, a udežel první příčku v tabulce. Zda zkončí na 1.místě, to má vše ve vlastních rukou v posledním zápase základní části vs. NHU Balinka.

SPL - HC Bowling River 5:1 (4:0) - Láznička Miroslav ml. (Špatka Milan), Homola Martin (Láznička Miroslav), Hošek Pavel (Večeřa Jaroslav), Váša Jiří ml. (Hubený František), Vaněk Jiří (Krejčí Vlastimil)