E-mail: laznicka.miroslav@gmail.com

10.kolo NČ - SPL : SK Vídeň

29.02.2012 15:57

10.kolo NČ skupiny B I.LIGY LH VM

Jubilejní 20 zápas této sezóny. Omluvenky se prostřídali, vrátli se nám beci, ovše, chyběli dva nejproduktivnější hráči poslendích kol Vaněk a Hubený.

SPL začlo zápase velice aktivně. Nasadilo výborné tempo a soupře k ničmeu nepustilo, ovšem sami hráči SPL se až na pár závarů před brankou Vídně a nějaké to nahození, nezmohli. Soupeř proto trestal. Po dvou individuálních chybách, kdy naši hráči nedodrželi svoje posty, se prosadil útočník Vídně,  který si počkal u tyčky uplně osamocen a dorazil střelu svého spoluhráče (0:1). Toto SPL velice srazilo ovšem snažili se bojovat. Z ojedinělé šance prvního poločasu, kdy SPL velice málo střílelo, se po moc pěkné akci prosadili mladé pušky. Láznička M.ml předložil puk Vášovi A.ml. , který si s ním věděl rady a protlačil puk mezi betony za brankovou čáru (1:1). To ovšem od SPL bylo na dlouhou dobu vše. Iniciativu přebrali hráči Vídně a nedávali hráčům SPL žádnou naději. Nejprve Náhradník v naší brance Láznička M.st. podcenil střelu z pozamodré, která mu o tyčku zapadlo do sítě (1:2). Další gól padl v našem oslabení, kdy ani Láznička M.ml, ani Váša D. nedokázali vyhodit puk ze třetiny, což soupeř potrestal. Sled branek v krátkém časovém období dovršil Vondrák. Vyvýžel puk, který se mu záhandým způsobem dostla z hokejky, tudíž jel bez něj, ten sebral útočník soupeře a bez problémů skóroval. Mohlo to vypadat že tento gól pohřbil všechny naděje SPL. tak to vypadalo i v kabině. Skleslé hlavy, vyčítání si chyb, vypadalo to že nás nečeká nic dobrého. Ovšem vstup do 2-ho poločasu byl snový. Nejpreve ihned po vhazování Láznička ml. a Váša A.ml dopresovali beka Vídně, který vyhodil puk přesně na hokejku Vítka Tomáše, který neomylně propálil hostujícího golmana (2:4). SPL přebralo iniciativu v zápase a dřelo, bojovalo a stále najíždělo na branku Vídně. Zlepšila se střelba a nahazování. Celkový projev byl hokejovější a pohlednější. Vídeň měla obrovský problém založit nějaký postupný útok a tak spíše spoléhala na brejky a střely z dálky, které ovšem likvidoval zcela klidný a pohotový golman Láznička M.st. Další injekce padla 20 minut před koncem zápasu. Po buly se dosl za brankou k puku Láznička M.ml,. který puk nahodil před branku, kde stál pohotově Váša A.ml, který snížil stav utkání na (3:4). To borcům z SPL vlilo novou  naději do krve. Napadání, bruslení, střídání, vše vypadalo tak jak mělo. Ovšem museli jsme se uchylovat k většímu a většímu riziku, které se nám nevyplatilo v oslabení, které bylo takřka vymyšlené od pana rozhodčího. Nedokázali sme vyhodit buk do brejku, na čež nás soupeř potrestal, přesnou střelou pod víko (3:5).

Gratulujeme Vídni k vydřené výhře a k pěknému hokeji, který bohužel trošku více než měli ovlivnili rozhodčí.

SK Vídeň : SPL 5:3 (4:1) - Váša Antonín ml. 2x (Láznička Miroslav ml. 2x), Vítek Tomáš (-)