E-mail: laznicka.miroslav@gmail.com

9.kolo NČ - SPL : HC Auto OPEL Dobrovolný

23.02.2013 22:32

9.kolo NČ I.LIGY LH VM

SPL - HC Auto OPLE Dobrovolný 6:3 (2:3) - Krejčí Vlastimil 2x (Hubený František, Váša Antonín ml.), Hubený František (Pešek Tomáš), Pešek Tomáš (Hubený František), Vítek Tomáš (Láznička Miroslav ml.), Mokrý Lubomír ( Vítek Tomáš)

Hráč zápasu: Krejčí Vlastimil ml.

V 9. kole skupiny O postup do extraligy se SPL utkal s jediným soupeřem, který ho letos dokázal porazit.
Ač se to v kabině opakuje neustále dokola, že je potřeba bruslit, tak někteří to nedokážou pochopit. Ihned od začátku
jsme hráli v oslabení. Mira Láznička se nechal 2x zbytečně vyloučit a hráli jsme ve čtyřech. První oslabení jsme ustáli,
ale v druhém oslabení musel náš obránce zatáhnout za záchranou brzdu a šli jsme do třech, kde jsme také poprvé dostali gól.
Na naši hrozné hře se nic nezměnilo a navíc jsme dostali další trest za 6 hráčů na ledě a po dalším oslabení jsme prohrávali už 2:0.
Po obdržené brance prošlo na střídačce pár ostřejších slov a hra se pomalu začla lepšit, když ve středním pásmu vypíchnul puk Fanda Hubený
projel hříště a snížil na 2:1. V této chvíly byla hra již vyrovnaná, jenže přišla další školácká chyba, kdy jsme hráli opět v šesti.
Ihned po vhazovaní u nás v pásmu nestačil obránce pokrýt soupeře a Brostík lovil puk potřetí z naší sítě. Naštěstí toto byl
poslední štastný okamžik pro hráče Oplu v zápase. Po třetím obdrženém golu se jakoby všechny 3 lajny vzpamatovaly a začli více bruslit.
Zápas se začal hrát na jednu branku. Po jedné povedené akci a tlaku u branky Opelu dorážel puk do brány svým obvyklým důrazem Tom Pešek. A bylo to 3:2.
Asi 5 minut ped koncem první části se opřel do střely náš hráč s netvrdší střelou Tom Vítek a bylo srovnáno na 3:3. Ihned po
vhazovaní ve středovém kruhu si zahrál hráč Opelu na rosničku, přeskočil Jirkovi Vášovi přes hokejku, plácl sebou na zem a rozhodčí
nás ochotně poslali do čtyř. To znamenalo, že jsme do druhé půle nastupovali opět v oslabení. Hned na začátku druhé půle v oslabení ujel Fanda Hubený
s Vlastou Krejčím a druhý jmenovany šťasně obrátil skóre na 4:3. V dalších minutách až do konce zápasu byli hráči Opelu  naprosto neškodní
a Brostík pomalu v bráně chladnul.Za to my, jsme spalovali jednu šanci za druhou, nastřelily tyčku a břevno, ale skóre bylo pořad stejné.
Ani rozhodči nezaháleli. Jak je jejich dobrým zvykem, víc než na hru, dávali pozor na to, aby mohli udělit nějaký osobní trest. To
se jim samozřejmě podařilo, když už to Luba Mokrý nevydržel a okomentoval rozhodčímu ze dvou metrů jeho výrok. Poměrně výstižně řekl,
co si myslí a kam s tím má jít a po právu dostal desetiminutový osobní trest. Rozhodčí trest signalizoval tak razatně, že ho možná ještě
ted bolí žebra. Následnou hru na 3 obránce jsme zvládli bez menších problémů. Po skončení lubošova trestu se podařila Vlastovi Krejčímu
dorazit střela Tondy Váši a bylo to 5:3. Blížil se konec zápasu. Luba Mokrý napřáhl na modré a prostřelil vše co mu stálo v cestě a bylo to konečných 6:3.
Byl to jeho první gol v sezoně. Ze spousty neproměněných šancí stojí možná pouze za řeč ta, co nedal JIrka Váša. Bylo to opět do
 prázdné brány :-).Letos už podruhé, tak snad do třetice se zadaří. To byla snad jediná menší kaňka na hře třetí lajny, jinak dle mého