E-mail: laznicka.miroslav@gmail.com

6.kolo - SPL : HC Tasov

17.11.2011 11:20

6.kolo I.LIGY LH VM

Zápas možná klíčový pro průběh ligy. Tasov mohl Radostínu odskočit na rozdíl už 4 bodů, nebo SPL se mohlo dotáhnout na vedoucí Tasov a Stráneckou Zhoř a díky skóre jít do čela ligy. Zápas začal velmi opatrně, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Ouha, malinkatou chybičku Tasova využil velmi pohotově Antonín Váša ml. který prostřelil golmana střelou švihem okolo jeho vyrážečky (1:0). SPL bylo do této doby velice aktivní, ovšem po této brance začal přebírat aktivitu soupeř. SPL se několikrát nechalo zbytečně zaltačit a kupilo mnoho chyb, což vedlo k vyrovnání po střele z modré a dorážce z oblasti brankoviště. To zřejmě byl důvod k nakopnutí Radostínských motorů, které se sice rozjížděly déle než by jsme si představovali ale 4 minuty před přestávkou Váša Antonín ml. vyhrál buly lehce za sebe, puk přebral Láznička Miroslav ml., který si udělal prostor a probíjel se před branku, kde mu suprově vyčistil protor svým tělem Tomáš Pešek, a Láznička lišácky bekendem poslal puk do protipohybu a nad betonem brankře a určil tak skóre prvního poločasu. V kabině jsme si řekli že je třeba hrát v klidu a lupnout tam jeden nebo dva fíky. Navíc sestavu nuceně opustil zraněný Kment, a hra se musela posunout na dva útoky, přičemž Jiří Váša ml. se posunul na Kmentovo místo. Ouha, realita byla uplně jiná. Po 2 minutách na ledě udělal obrovskou hrubici před vlastní brankou Láznička Miroslav ml. a soupeř pohodlně vyrovnal. Ihned poté šel na trestnou Hošek za zbytečný útočný faul a Tasov ihned po vhazování vstřelil branku na 3:2. To ulmkli i Radostínští fanoušci, kteří přijeli opět ve větším počtu. Byla to rána během 5 minut přijít o vedení. Ovšem i zde se ukázala síla našeho týmu. Stejně jak v minulém utkání, jsme se do soupeře doslova zakousli. Nejprve v pádu krásnou brankou pod lapačkou golmana vyrovna Vaněk Jiří (hráč na střídavý start z týmu HC Znětínek, zaskakoval Hubeného Františka) (3:3). Tlak pokračoval a šance střídala šanci, až spojil Láznička Miroslav ml. vychcanost se štěstím. Puk ležící u zadního mantinelu za brankou soupeře, napálil tak šikovně, že se puk otřel o soupeřova brankáře a ten zapadl do branky (4:3). Pak se hra na chvíli vyrovnala a oba tými měli velké příležitosti, které ovšem končili buď na brankářích či nemohoucností obou týmu v zakončení. Tu protrhl až průjezd Krejčího Vlastmila ml. do třetiny a pěknou střelou, kterou velmi elegantně a účinně tečoval Váša Jiří ml. mimo dosah brankáře a zároven mězi 3 tyče (5:3). Další branku přidal po vyhraném buly Pavla Hoška velmi elegantně a účinně Vaněk Jiří. Kdy 2x nasznačil na místě střelu, položil si brankáře udělal krok do boku a zavěsil do odkryté branky (6:3). Tímto se SPL posouvá do čela tabulky s výhodou zápasu k dobru.

Děkuji Hráčům za bojovný výkon, za dle mě pěknou předvedenou hru a fanouškům za účast a podporu. Je příjemné slyšet potlesk po takovém zápase,

HC Tasov : SPL 3:6 (1:2) - Láznička M.ml. 2x (Váša Antonín ml., - ), Vaněk Jiří 2x (Hošek Pavel, - ), Váša Antonín ml.(Pešek Tomáš), Váša Jiří ml. (Krejčí Vlastimil ml.),