E-mail: laznicka.miroslav@gmail.com

6.kolo - SPL : HC Tasov

22.11.2012 11:11

6.kolo  I.LIGY LH VM

SPL - HC Tasov  4:3 (3:2) - Pešek Tomáš 2x (Láznička Miroslav ml., Váša Antonín ml.), Váša Antonín ml.  (Láznička Miroslav ml.), Hošek Pavel (Pešek Tomáš)

Další zajímavé a důležité utkání pro hráče SPL. Souboj druhého s třetím. Srovnání tabulky? Nebo trhák dvou mužstev? Tyto otázky nám měl zodpovědět tento zápas.

SPL jako tradičně na začátku předváděl svoji aktivní hru, a jak jinak to mohlo dopadnout? Po buly posunul v pádu puk Láznička Miroslav ml. na najíždějícího Tomáše Peška, který se tváří v tvář golmanovi nemýlil (1:0). SPL dál zvládalo hru, ovšem už se začaly ukazovat nervózní momenty v defenzivní hře SPL. Hráči si nedrželi pozice, nebyli schopni posouvat puk za modrou čáru, nedůraz. Proto přišel zasloužený trest. 4 hráči SPL souvají před jendím hráčem Tasova,který napřáhl, vystřelil a..... Puk se v překvapení všech třepotá v síti SPL(1:1). Po této brance SPL přežilo pár těžkých chvil a vrhlo se znovu do útoku. Váša Antonín ml. vstřelil z pozabranky gól, který mu však  rozhodčí pro malou dírku v síti neuznali. O této situaci se dlouze debatovalo, ovšem se vší platností gól nebyl uznán. Pravda se ovšem ukázala hned po buly. Vyhrané buly napálil z těžkého úhlu Hošek Pavel a SPL se mohlo radovat (2:1). Neuběhly ani dvě minuty závar před brankou, Vášu Antonína ml. ještě golman hostí vychytal ale na dorážku Peška Tomáše už byl krátký (3:1). Ovšem i po těchto situacích se SPL nevyvarovalo chybám a těsně před poločasem hráč Tasova, z bezprostřední blízkosti a osamocen na dvakrát překonal našeho golmana Brostika (3:2). Druhá třetina začla velmi opatrně a bez šancí na obou stranách. Ojedinělý výpad Lázničky Miroslava ml. ovšem zaváněl hrozbou, avšak hráči Tasova ho vytlačili ze střeleckého úhlu, ovšem Miroslav našel skvěle najetého Vášu Antonína ml., který se většinou v tváří tvář golmanovi nemýlí a nebylo tomu ani jinak v tomto případě (4:2). Všichni si mysleli že už je po nervech, ovšem ani tento gól Tasov nezlomil. 15minut před koncem Tasov snížil dosti šťastnou brankou na 4:3. A to ikdo netušil co za věci se ještě bude dít. 4minty před koncem SPL stále vedlo, ovšem muselo se bránit přesilovce Tasova 5na3. Ovšem tíhu okamžiku hráči Tasova neunesli a po šarvátkách a zbytečných strkanic a nájezdů se šlo do ,,vyrovnaného počtu hráčů,, 3na3. Tuto situaci už hráči SPL udrželi a odnesli si tak cenné vítězství a spolu s Lavičkami se trhli v tabulce ostatním pronásledovatlům.