E-mail: laznicka.miroslav@gmail.com

2.kolo - Auto OPEL Dobrovolný : SPL

14.10.2012 22:03

2.kolo  I.LIGY LH VM

Auto OPEL Dobrovolný - SPL  1:3 (0:3) - Vítek Tomáš (Hubený František), Kment Karel (Vítek Tomáš), Kadlec Josef ml. (Vondrák Miroslav)

Zápas, který by měl být papírově jeden z nejtěžších pro SPL v této sezoně. To se také potvrdilo. Opel, se na led vyrojil v nezvykle početném kádru, což nás velice zaskočilo. Na druhou stranu to pro nás mohla být potěšující zpráva že se jejich top hráči dostanou na led méně než v dřívějších vzájemných zápasech. A že jejich top hráči, Weber Patrik a Šefčík Karel mají pestrou hokejovou minulost.

Nicméně do zápasu jsme vletěli nebojácně a od začátku ve velkém nasazení a Opel jsme takřka nenechali vydechnout. Bohužel jako téměř každý zápas který hrajeme, tak po počátečním tlaku přijde chyba. Bohudík, soupeř ji  nepotrestal i díky obětavosti našich hráčů a především díky skvěle chytajícímu golmanovi, který svojí jistotou zvedal morálku celého mužstva.

Ovšem hráče kalibru WEBER, jsme si museli stále hlídat. O tuto černou práci se především staral Hubený František, který opravdu doslova kopíroval Weberův pohyb, a opravdu ho z ledu vymazal. Když už se ale Weberovi povedlo jeho úchvatnými manévry si udělat prostor ke střele, byl u něj ihned druhý hráč SPL, který si s ním poradil.

Fanda Hubený ovšem i při těchto obranných manévrech stíhal i útočit. Předvedl svoji rychlost, najel do útočného pásma a z pozabranky poslal žabičku mezi kruhy, kde se ocitl Tomáš ,,Arťuchin,, Vítek, který přízemní dělovkou rozjásal fanoušky a hráče SPL (0:1). Tento gól nás velice posílil a dodal odvahy proti silnému soupeři. Nadále jsme si museli dávat pozor na zadní vrátka, ovšem ty měl zamčené a skvěle pojištěné náš golman. Proto jsme se mohli soustředit na rychlé brejky, kterých jsme tento zápas měli více než dost. Ovšem nedařilo se nám je proměňovat a když už jsme byli u brjeku faulovaní, tak nás ,,zařízli,, rozhodčí.  Pomalu se blížil poločas, když soupeř chybně vystřídal a Karel Kment  se hnal sám na golmana soupeře. Z citem a klidnou rukou otřel puk o tyčku a zvýšil skóre (0:2). To ovšem pro opařeného soupeře nebylo všechno. Chvilku před koncem vyslal svoji typickou a nepříjemnou střelu Miroslav Vondrák. Jelikož byl před golmanem chumel hráčů, tak ten nemohl nic vidět, ale měl štěstí puk ho trefil někam do oblasti ramene, odkud odpadl kam si do spleti hráčů. Tam se výborně zorientoval Kadlec Josef ml., který zametl puk za brankovou čáru (0:3).

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem, udržet vedení a dotáhnout zápas do vítězného konce. Mínus pro naše mužstvo bylo, že již nenastoupil potrestaný Krejčí Vlastimil ml., který dostal 2x10min a byl nucen opustit zápas. Ihned po vhození buly jsme chtěli eliminovat soupeřův tlak, a proto jsme hráli jednoduše puk z třetiny a nic jsme nevymýšleli. Když jsme připojili dobré bránění středního pásma, tak jsme soupeři dali jasně na  jevo, že to s námi nebude mít lehké. A taky že neměl. Naše taktiky vycházela skvostně. A když už něco zaskřípalo, zachránil nás golman. Znovu musím zdůraznit skvěle chytající, byl to jeho den. Když se druhý poločas lámal do své druhé půlky, zbytečně jsme v předu ztratili puk a z protiútoku záhadným způsobem hráč soupeře protlačil puk až do naší branky (1:3). Vzali jsme si oddechový čas, abychom se uklidnili a znovu začali hrát stejnou hru jako na začátku druhého poločasu. Což se povedlo a i přesto, že na konci utkání jsme si vytvořili velký tlak, kdy soupeře 2x zachránila branková konstrukce jsme vyhráli 3:1.