E-mail: laznicka.miroslav@gmail.com

14.kolo NČ - HC Měřín - SPL

02.04.2012 16:35

14.kolo NČ skupiny B I.LIGY LH VM

HC Měřín - SPL  2:10 (0:3) - Váša Antonín ml. 2x (Láznička Miroslav ml. 2x), Pešek Tomáš 2x (Váša Antonín ml. 2x), Hubený František (Pešek Tomáš), Láznička Miroslav ml. (Mokrý Lubomír), Kadlec Josef ml. (Hubený František), Krejčí Vlastimil (-), Špatka Milan (-), Večeřa Jaroslav (Hubený František)

Poslední den v březnu, tedy sobota 31.3.2012 znamenala pro SPL poslední zápas sezóny 2011/2012. Většina lidi v tuto dobu šla na rodinnou procházku, či dělala něco na zahradě, někteří dokonce cestovali k fotbalovému utkání. Hráči SPL zbalili naposledy hokejovou výstroj a vyrazili na zimní stadion. Sestava byla znovu vcelku slepená, sešla se po ldouhé době ovšem lajna našich mladých pušek Láznička, Váša a Pešek. Což bylo pro Měřín velkou výstrahou ještě v případě že na zápas dorazili stejně jako my oslabeni. Zápas jsme začli aktivně. Naši aktivitu potvrdil Kadlec J.ml., který krásně provedl svůj blafák a otevřel skóre (0:1). Druhá lajna si vytvářela větší převahu a tu prokázali další brankou, kteoru vstřelil hubený, přesně umístěnou přízemní střelou (0:2). Minutu před koncem prvního poločasu se také prosadila první lajna. Puk v přesilovce putoval po ose Pešek, Láznička až ke skórujícímu Vášovi A. ml. (0:3). Mohli jsme spokojeně odejít do kabiny, kde jsme si řekli že výsledek musíme udržet a nezmatkovat. Ze začátku poločasu nás podržel vskutku nádhernými zákroky hostující golman z Pikírce. Ihned po tomto sledu obrovských měřínských šancí se do brejku dostal Váša s Lázničkou. Druhý jmenovaný zakončil brejk přesně nad lapačku golmana (0:4). Další branku znovu po krásné kombinaci 1. lajny vstřelil znovu Váša A. ml. (0:5). Po tomto góle jsme se zcela uklidnili a začli hrát v exibičním tempu, které vnímal i náš golman, který po jedné exibiční situaci, inkasoval lacinou branku (1:5). To znovu nastartovalo naše motory a dvakrát se nádherně prosadil po individuálních akcí Pešek Tomáš, kdy jedenkrát překvapil golmana střelou z otočky (1:6) a po druhé z mezi kruhů vyslal přesně umístěnou střelu (1:7). Hra se dovíjela už i dle výsledku převážně na polovině Měřína, který ovšem zlobil ale svoje velké šance nebyl schopen využít. Stejně na tom byl Večeřa Jaroslav z SPL který odherál asi svůj nejlepší zápas v sezóně ale stále ne a ne vstřelit branku, ikdyž příležitosti k tomu měl obrovské. Zodpovědnost proto na sebe vzal Krejčí Vlastimil ml., který v další přesilovce propálil tvrdou střelou vše co mu stálo v cestě a do konce dokázal neskutečně dobře zamýřit a poslal puk měřínskému brankáři mezi nohy (1:8). V tuto chvíli jsme měli i hezky vylepšené skóre ale vidina 10 vstřelenách branke nás hnala kupředu, ouha 5 min před koncem zápasu jsme po chybném střídání inkasovali (2:8). Naději na historicky 10 vtřelených branek nám dal Špatka Milan, který svojí střelu od modré umístil přesně vedle tyče (2:9). Historický okamžik přišel přesně 3 minuty před konce. Hubený zavezl puk do brankoviště měřína kde byl chumel a puk se odrazil a opuštěl prostor branky, ovšem letěl přesně na hokejku našeho Jardy Večeři, který s ledovým klidem z první poslal puk na branku. zamířil přesně do horního rúžku branky a pro napínavost střelu otřel ještě o brankovou konstrukci. První gól Jardy za SPL a historicky 10 vstřelených branek, za to mohl právě on :). Zbylé tři minuty se odehráli v klidu a my mohli oslavit zakončení sezóny a vítězný zápas.

Další nevídaná věc se stala již po zápase v hospodě, kde sme popíjeli zasloužené pivko. Když jsme na sebe tak koukli okolo stolu tak sme si teprve uvědomili, že pozustalých 9 hraču co si šlo sednout, tak každý z nich vstřelil v tomto zápase branku. Až tedy na Vondráka Miroslava, který sice branku vstřelil, ale rozhodčí ji neuznali jako regulérní.