E-mail: laznicka.miroslav@gmail.com

10.kolo NČ - SPL : HC Farma Měřín

24.02.2013 21:01

10.kolo NČ I.LIGY LH VM

SPL - HC Farma Měřín 6:1 (3:0) - Kadlec Josef ml. 2x (Láznička Miroslav ml., Pokorný Zdeněk), Pešek Tomáš 2x (Láznička Miroslav ml., Vondrák Miroslav), Mokrý Lobomír (Kadlec Josef ml.), Láznička Miroslav ml. (Pešek Tomáš)

Hráč zápasu: Kadlec Josef ml. Pešek Tomáš

V dalším utkání o postup do Extraligy ledního hokeje ve Velkém Meziříčí nás čekal soupeř, který jako jedinný nás v základní části připravil o bod a proti kterému jsme si v PO v prvním zápase s radostí zastříleli, ikdyž to nebyl zcela lehký zápas! Dnes se Měřín držel a určitě to nevypadalo na střelecké hody. Přestože šance byly, a to obrovskí převážně na straně SPL gól 30 minut nepadl. Až v poslední desetiminutovce se začli dít věci. Nejprve se kolotoč v pásmu Měřína zastavil na baldě Vondráka, který vypustil (NEČEKANĚ) jedovatou střelu, která se při svém letu odrazila od hokejky clonícího Peška a propadla golmanovi soupeře do branky (1:0). Tato branka zcela změnila vývoj utkání, nakopla hráče SPL a dodala jim víru že to půjde! To potvrdil běhme chvilky Pepa Kadlec. Který kde se vzal tu se vzal stál u tyčky a pohotově dorazil střelu Pokorného Zdeňka (2:0). Měřínská nálada se v tu chvíli pohybovala na bodu mrazu. A to ještě nidko nevěděl co se stane. Další střídání na ledě proměnil v gól znovu Kadlec. Nejprve Pokorný posunul puk na Lázničku, který byl ovšem né zcela ve výhoné pozici zády k bráně, ale velice mu pomohl právě Kadlec který si výborně sjel k druhé tyčce kam puk dostal a chladnokrevně zavěsil (3:0). V kabině proto byla pohodová atmosféra, né jak poslední zápasy. Vtipem a úsměvem oplýval každý hráč. Druhý poločas začal pro SPL znovu skvěle. Krásnou akci rozjel v hloubi obrané třetiny Hubený, který posunul puk na Lázničku ten zavezl puk do útočné třetiny poslal puk mezi kruhy, kde né zcela kvalitní přihrávku zpracoval Pešek a na dvakrát překonal golmana (4:0). V tuto chvíli jako by se SPL ukolébalo a z toho plynula i další branka. Ano jak jistě odhadujete byla do sítě SPL. Plni dobré nálady a velkého sebevědomí jsme chtěli rozherát puk letící po prknech, bohužel těžké podcenění situace u mantinelu nahrávka mezi kruhy střela a .... ano gól, bohužel (4:1). Po této situaci přišla hluchá část zápasu, kdy se hra odehrávala převážně ve středním pásmu. Tyto chvíle rozbíjely pouze vzrušující chvíle, kdy Vítek vyslal do samostatného nájezdu Lázničku a Pokorného, bohužel oba jmenovaní mířijíc mezi betony golmana zklamali. Navíc zkušenému matadorovi Pokornému nepřála kvalita ledu a puk mu při samostatném nájezdu přeskočil hokejku. Stereotyp rozbily až přesilovky SPL, které dnes opravdu stály za to! Bohužel branka z nich nepadla, ale pro oko diváka to musle být balzám! Další gól do sítě Měřína padl chvíli po zmíněných přesilovek. Před brankou těžce bojoval Pešek, který posunul puk na Lázničku, který zamíchal s pukem a poslal ho do sítě Měřína (5:1). Závěrečná branka čekala na nečekaného střelce. Teď asi každý přemýšlí kdo to byl. No nikdo jiný než pan Mokrý, který chytá druhou mízu v Radostíně a začíná se střelecky prosazovat. Puk mu předložil do prostoru levého kruhu Kadlec ml. a Luba ho příklepem poslal tak kam měl. Do pravé šibenice branky Měřína (6:1). Po této brance už se do konce zápasu nestalo nic moc co by zvedlo tepl hráčů či fanoušků a tak SPL vyhrálo a dočasně se posouvá na první příčku tabulky o postup do Extraligy!