E-mail: laznicka.miroslav@gmail.com

1.kolo - SPL : SK Ořechov-Ronov

08.10.2012 15:52

1.kolo  I.LIGY LH VM

SPL : SK Ořechov-Ronov  6:2 (3:1) - Krejčí Vlastimil (Láznička Miroslav, Vondrák Miroslav, - ), Váša Antonín ml. (Večeřa Jaroslav),  Hubený František (Váša Antonín ml.), Váša Jiří ml. (Váša Jiří st.)

V prvním zápase nové sezóny nás čekala velká neznámá. Jako soupeř se nám postavil tým SK Ořechov-Ronov, což je pro nás zcela neznámý tým. Další zajímavostí zápasu byla naše druhá lajna. ,,Váša lajna,, byla poskládaná z otce a jeho dvou synů.

Samozřejmostí bylo, že ač  to byl nováček tak jsme ho nechtěli šetřit. Tak to také vypadalo v prvních minutách. Soupeře jsme zavřeli v jeho obranné třetině, ovšem z tlaku a z něj vyplývajících šancí jsme nedokázali skórovat, z čehož vyplynul trest. Soupeř se zabydlel v naší obranné třetině, kde nahazovanými puky a obrovským důrazem před brankou docílil první branky  v jeho historii v Městské lize VM (0:1). Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. Přihrávku po mantinelu prodloužil Večeřa Jaroslav do středního pásma, kde puk převzal Antonín Váša ml., který využil chyby ve střídání soupeře a s ledovým klidem proměnil nájezd tváří v tvář golmanovi (1:1). Tato branka hráče SPL vyburcovala k dalším výkonům a soupeřův brankář se měl co ohánět. Jinak na tom nebyli ani soupeřovi obránci, kteří měli plné ruce práce s tím aby stíhaly sledovat vše co se dělo v jejich obranném pásmu. A že se toho dělo, ovšem skvěle chytající golman vymazával naše střelce. Krátký byl až na naši ,,Váša lajnu,, která využila chvilkové nepozornosti beků a důrazem před brankou dokázala otočit stav zápasu (2:1). Po této brance Radostín znovu převzal kontrolu nad zápasem, ovšem né a né toto vedení pojistit. To se povedlo až po půl  hodině hry. K buly v obranném pásmu SPL se sklonil Váša Antonín ml., který šikovně poslal puk ihned po buly ven ze třetiny. Ten převzal bleskově rychlý Hubený František, který vymetl pavučiny z rohu branky (3:1).

Druhý ,,poločas,, začal pro SPL znovu špatně. Hned v první minutě a v prvním útoku hráči propadli za brankou, a tuto chybu soupeř znamenitě využil, kdy vykoupal i bezmocného Odehnala v brance SPL (3:2). Po této brance se hra velice vyrovnala šance se střídaly na obou stranách. Tento styl hry ovšem rouzbouraly fauly soupeřů, které se množily. Ovšem přesilovky se nám vůbec nedařily, navíc soupeř skvěle bránil a bruslil SPL nezbývalo než se pokoušet pronikat k brance individuálními průniky či střelami z pozamodré čáry. Tento způsob ovšem neslavil úspěch. V době kdy časomíra ukazovala 35minut hrubého času do konce zápasu rozehrál své gala představení Krejčí Vlastimil. Rozjížděl akci z našeho obranného pásma, rozevřel se mu střed hřiště, čehož Vlastimil využil najel do soupeřovy obrany vystřelil a dokonce dorazil svoji vyraženou střelu pod rukou golmana soupeře a zvýšil vedení (4:2). Jeho další branka na sebe nenechala dlouho čekat. V další přesilovce dostal nahrávku od mantinelu a střelu bez přípravy pod víko dal SPL tříbrankový náskok (5:2).Svůj hattrick dovršil 5 minut před koncem. Jako správný ofenzivní bek vyrazil na steč do rohu soupeřova pásma, kde získal puk vykroužil na hranu kruhu pro vhazování a milimetrově přesnou střelou po ledě do mezírky mezi tyčí a betonem soupeřova golmana završil skóre zápasu na konečných 6:2 pro SPL, a také svoje gala představení, kdy dokázal vstřelit branku jak 5 proti 5, tak v přesilovce 5na4 a dokonce se mu povedlo skórovat v oslabení 4na5. Což je opravdu pozoruhodný výkon!!!