E-mail: laznicka.miroslav@gmail.com

1.kolo - SPL : SK Omega Velká Bíteš

03.10.2016 20:58

1.kolo Eextraligy LH VM

SPL - SK Omega Velká Bíteš 5:2 (2:1) - Láznička Miroslav 2x (Němec Jiří,-), Váša Antonín (Váša Jan), Váša Lukáš (Krejčí Vlastimil), Vondrák Miroslav (-)

První zápase našeho družstva se odehrál ve velmi deštivém nedělním ránu. To nám ovšem nemuselo vůbec vadit, zimák je již pár let zakrytý. Z čeho jsem spíš měli strach, byla situace, kdy jsme na led poprvé vyjeli v nočních hodinách předešlého dne. Starty obou zápasů dělilo pouze 12 hodin. V přípravném zápase nám to navíc nebruslilo a hra nebyla vůbec pohledná.

V prvním zápase městské ligy nás navíc čekal né moc oblíbený soupeř. SK Omega Velká Bíteš. Ovšem náš ranní výkon byl již od první minuty diametrálně rozdílný od nočního. Se soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii, kde oba týmy dbaly na zabezpečenou obranu, a tak šancí bylo pomále. Hráči Omegy udeřili po 15 minutách. Při útočné snaze jsme ztratili puk na modré útočné čáře a z rychlého protiútoku hostující hráč trefil na lapačku našeho brankáře Brostíka, který u tohoto gólu neměl jistě čisté svědomí.  Po tomto gólu naštěstí se naše hra nerozpadla ani nezdivočela a dále jsme byli důstojným soupeřem. Obrovskou šanci měl nováček v našem týmu Váša Lukáš, bohužel trefil soupeřova brankáře přesně do hrudi. Po této události přejmuli hru do svých otěží bíteššťí hráči, ale svoji kvalitu prokázal Brostík, který zlikvidoval minimálně tři tutové šance soupeře a jeden únik soupeřova útočníka.

A tak mohlo udeřit na druhé straně, velmi dobře napadající Váša Jan vydivočil obránce, který namazal puk přesně na hokejku Lázničkovi, který se svižnou střelou nad beton brankáře nemýlil 1:1. Tento úder byl pár minut před přestávkou a vypadalo to, že oboum týmům bude remíza v poločase vyhovovat, ale proti byl náš útočník Váša Lukáš. Nádhernou individuální akcí 20vteřin před koncem třetiny opláchl dva obránce, vyjel z rohu hřiště, dostal se před brankáře a svými rychlými rukama dokázal brankáři roztáhnout nohy a zasunout 2:1.

Do druhé půle bítešští nastoupili s obrovskou vervou a namotivovaností. Vítr jim ale z plachet vzal náš kapitán Vondrák Miroslav. Přebral puk u naší branky, projel celým hřištěm, objel soupeřovu bránu, otočil se a milimetrovou střelou trefil jediný možný prostor, kudy dostat puk do branky (3:1).

S tímto stavem jsme se asi ofenzivně spokojili a bránili v klidu skóre. Defenzíva pracovala bezchybně a střely si s ledovým klidem hlídal Brostík. Přidal také skvělé rozehrávky. Překonal ho nečekaný střelec a to z vlastních řad. Petr Muller nechtěně tečoval střelu tak, že trefil přesně vingl naší branky (3:2). Svůj nechtěný gól ovšem napravil hned po vhazování. Sebral puk zajel do útočného pásma, nahodil puk před branku,  kde bojoval další z Vášů, tentokráte Vítek. Puk se ze soubojů před branku překutálel k Vášovi Tondovi, který se nemýlil a dal opět klid na naše hokejky.

Zápas uzavřel muž, jenž ho otevřel. Krásnou nahrávku Jirky Němce uklidil nepovedenou střelou, která nabrala zvláštní trajektorii, do branky Láznička Miroslav a uzavřel tak konečné skóre na 5:2.

Vyloučení: Vítek Tomáš 2x

Hráč zápasu: Láznička Miroslav ml.